Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 16.05.2024, 07:42

Мій сайт

Меню сайту
Категорії розділу
Батьківські збори [2]
Батькам першокласників [8]
Досвід роботи з батьками [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 9
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Батькам » Батькам першокласників

Памятки батькам першокласника

 

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА:

 

   Починайте "забувати" про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов'язків. Зробіть це м'яко: "який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд".

 

   Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).

 

   Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).

 

   Не лайте, а тим більше - не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: "Спасибі, ми обов'язково поговоримо на цю тему".

 

   Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.

 

   Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення - запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) - нехай розповість, що більше всього подобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.

 

   Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.

 

   Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого - основа для взаєморозуміння.

 

   Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: "Вийде обов'язково, тільки потрібно ще раз спробувати". Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.

 

   Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз - фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.

 

 

ПАМ'ЯТКА БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКА

 

 

 

  • Підтримуйте в дитині бажання бути школярем. Ваше серйозне ставлення до шкільних проблем, досягнень, а можливо, й ускладнень допоможуть першокласникові  підтвердити значущість його нового становища та діяльності.
  • Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрілася  у школі. Обґрунтуйте їх необхідність.
  • Дитина має право на помилку. Коли людина навчається, в неї може щось не виходити, це правомірно.
  • Складіть разом з дитиною режим дня, стежте за його виконанням.
  • Не пропускайте труднощі, які виникають на початку навчання. Якщо, наприклад, у дитини  логопедичні проблеми, починайте їх вирішувати на першому році навчання.
  • Підтримуйте першокласника в його бажанні досягти успіху. У кожній діяльності обов’язково знайдіть те, за що його можна похвалити. Пам’ятайте,  що емоційна підтримка і похвала можуть помітно підвищити інтелектуальні досягнення  людини.
  • Якщо вас щось тривожить у поведінці дитини, не соромтесь звернутися до шкільного психолога.
  • У зв’язку із соціальною позицією школяра  в житті вашої дитини з'явилася людина, більш  авторитетна  ніж Ви. Це – вчитель. Поважайте думки першокласника про свого педагога. Ніколи не критикуйте вчителя, якщо Ви з чимось не згодні, в  присутності дитини!
  • Навчання – нелегка й відповідальна праця. Школа суттєво змінює життя  дитини, але це не повинно впливати на різнобічність дитячого світу. У першокласника має залишатися достатньо часу на ігри та розваги, не забувайте про це.

      Успіху  Вам!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЩО ПОВИНЕН ЗНАТИ УЧЕНЬ, ІДУЧИ ДО ШКОЛИ

1. Домашню адресу, телефон, адресу школи.

2. Місце роботи батьків, їхні посади.

3. Шлях від школи додому і назад.

4. Знати і виконувати права дорожнього руху, вміти поводити себе на вулиці, в школі.

5. Відкривати й закривати самостійно двері квартири.

6. Чітко відповідати на запитання дорослих.

Якою ви повинні відпускати дитину по школи

1. Учень повинен приходити до школи чистим: із чистими руками, шиєю, обличчям. Нігті на руках повинні бути коротко обрізані, волосся охайно розчесане.

2. Учень повинен одягатися в чисту, охайну учнівську форму. Взуття повинно бути начищеним, чистим.

3. Що повинно бути у портфелі:

- Учень повинен мати при собі чисту носову хусточку.

- У портфелі мають бути акуратно складені речі, потрібні для занять на цей день.

- Книжки слід обгорнути. На обгортці має бути напис: предмет, прізвище учня, клас та номер школи.

- Щоб зошити мали охайний вигляд, потрібно класти їх у папку.

- Олівці, ручки покладіть у пенал.

- Стежте за тим, щоб звечора все було готове до навчального дня і в портфелі не було нічого зайвого.

«ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ВИХОВАННЯ ЩАСЛИВИХ ДІТЕЙ»

ДЛЯ БАТЬКІВ

(від американського психолога доктора Віктора Клайна):

           

  1. Не марнуйте часу дитини.

Створивши сприятливе середовище можна підвищити коефіцієнт розумового розвитку маляти на 25-30 одиниць чи,навпаки, знизити його на 50-80 одиниць, якщо життя дитини нудне, одноманітне, безрадісне. Тому не гайте часу. У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове, накопичує знання. Пізніше засвоїти їх набагато важче.
 

 

2.  Формуйте самоповагу.

Власний образ, закріплений свідомістю, є визначальним на роботі, при ви­борі друзів, у сім'ї. Висока самооцінка додає сміливості, впевненості, вміння ризикувати. Діти повинні усвідомити, що успіх, майбутній добробут залежать від них самих.

3.  Навчіть дитину спілкуватися.

Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків (дає відчуття захищеності); приязне ставлення до навколишніх (не лише до близьких та рідних); зовнішня привабливість (одяг, манери); можливість спостерігати правильне соціальне спілкування (поведінка батьків, учителів, ровесників); висока самооцінка, а звідси – впевненість у собі; середній (як мінімум) запас слів; вміння підтримувати розмову.

4.  Пильнуйте, щоб дитина не стала «телеманом».

Телевізор, відео, ПК, як злі чарівники, здатні красти в неї години, дні й роки. За соціологічними даними маля перебуває перед блакитним екраном в середньому 50 годин на тиждень. Отож на час вступу до школи витратить на сидіння біля екрана часу більше, ніж студент коледжу на чотирирічне навчання. Перегляд телепередач гальмує в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Отож з часом у дитини можуть виникнути ускладнення при спілкуванні. “Телемани” стають червоними, їхні дії визначаються миттєвою реакцією, завдаючи шкоди осмисленню та обговоренню події. Телепередачам слід протиставити заняття спортом, музикою, читанням, корисною домашньою роботою тощо.

5.  Виховуйте відповідальність, порядність.

Потрібно не лише пояснювати, що добре, а що — погано, а й закріплювати гарні навички, карати за негідні вчинки. За приклад має слугувати гідна по­ведінка батьків.

6.  Навчити дитину шанувати сім'ю.

Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя. Гармонійне сімейне життя – це, насамперед, рівноправ’я у стосунках, відповідальність перед коханою людиною, бажання робити для неї добро, ніжність та взаємна повага. Добрі стосунки, любов і повага в сім'ї виховують краще за будь-які лекції.

7.  Подбайте про гарне оточення дитини.

Якщо ви живете на соціально-психологічному смітнику, дітям важко буде вийти з нього, розповсюджуючи пахощі троянди. Оточення впливає на мо­ральні орієнтири, поведінку дітей. Тому уважно придивіться, з ким товаришу­ють ваші діти, поцікавтеся репутацією школи, яку вони відвідують.

8.  Привчайте дитину до праці.

Певною мірою ви можете запрограмувати життєвий успіх своїх дітей. Отож, подбайте, щоб вони без примусу набули трудових навичок, допоможіть заповнити їхнє життя цікавими й корисними справами, що вимагають певних зусиль на шляху до успіху. Хай вчаться долати труднощі, впевняться, що можуть впоратись з будь-якою справою.Але все це має бути цікавою, захоплюючою грою, а не важкою необхідністю

9.  Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі.

Нехай все перепробують, нехай вчаться на власних помилках. Треба, щоб вони якнайчастіше брали участь у сімейних нарадах. Нехай якнайраніше привчаються привчаються робити щось для інших, що в них добре виходить. Спілкуйтеся з дітьми! Якщо у важку хвилину ви опинитеся поруч як друг, а не бос, (так найчастіше буває вдень), дитина, можливо, довірить вам болючу таємницю і прислухається до ваших порад.

10. Будьте вимогливими.

Діти із високою самооцінкою, почуттям власної гідності, вмінням робити щось краще за інших виховуються, як правило, у сім’ях, де до них ставлять високі вимоги: дотримуватися порядку в домі, організовувати своє дозвілля, гідно поводитися.

 

Категорія: Батькам першокласників | Додав: olga_malyshko (24.11.2016) | Автор: Малишко Ольга Анатоліївна E
Переглядів: 486 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Сьогодні
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Котра година?
Пошук
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook

  • Copyright MyCorp © 2024
    Конструктор сайтів - uCoz