Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 16.05.2024, 22:06

Мій сайт

Меню сайту
Категорії розділу
Відкриті уроки [9]
Проекти [2]
Творчий звіт [0]
Досвід роботи [1]
Дидактичні ігри [65]
Класному керівнику [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 9
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Методична копілка » Відкриті уроки

В гості казка завітала.

Тема: В гості казка завітала.

Закріплення вивченого матеріалу: письмова і усна нумерація чисел першого десятка. Обчислення виразів на додавання. Повторення складу чисел.

Мета: повторити нумерацію чисел від 1 до 10, склад чисел; закріпити навики усної лічби, вміння дітей порівнювати числа, розв'язувати приклади, знання про геометричні фігури. Розвивати логічне мислення, увагу учнів через ігрову діяльність, пізнавальний інтерес до навчання, піднімати емоційний настрій шляхом використання казкових персонажів, сюрпризних моментів. Виховувати цікавість і інтерес до математики, любов до усної народної творчості, почуття взаємодопомоги, бажання допомогти.

Обладнання: малюнок хатинки на курячій ніжці з Бабою Ягою, математичні віяла, картки з прикладами, геометричні фігури, аплікація Півника з геометричних фігур, казкові герої (Вовчик, Лисичка, Котик, Зайчик, Півник).

Тип уроку: урок закріплення та систематизації раніше набутих знань.

Форма проведення: урок - казка

 

Хід уроку

І.Організація класу.

 - Рівно стали, підрівнялись.

День у нас сьогодні незвичайний. А чому?

Бо гості до нас завітали.

Тож привітайте, діти, гостей.

- Добрий день! - Щиро ми гостей вітаємо,

Добра та здоров'я усім вам бажаємо.

Але нам час заняття розпочинати.

 Прошу,  діти, всіх сідати.

 

II. Казковий зачин. Повідомлення завдань уроку.

  1. Розповідь учителя.

Казка прийшла сьогодні в клас,

Щоб перевірити всіх нас,

Чи умієм рахувати, цифри в зошиті писати?

Чи знаємо чисел склад?

Чи усе у нас на лад?

В казках є завжди перешкоди, та знаю,

Що їх для кмітливих дітей не буває.

 

- У лісі, лісі темному Баба Яга жила,

Стара і дуже немічна бабуся та була.

Нею всіх дітей лякають, та самі її не знають.

В неї родичів немає по усьому світі,

То, можливо, бабцю ту треба пожаліти?!

В неї хатка вже стара, дах ось протікає.

Ну, а куряча нога вже давно кульгає.

  • А ви, діти, хотіли б потрапити до цієї казки?
  • Щоб потрапити до казки, потрібно тричі проказати чарівне заклинання. Всі ви добре знаєте, що найчарівнішим словом в усьому світі є... яке слово? ("Будь ласка"). Тому запам'ятайте і давайте повторимо їх тричі:

«Будь ласка, будь ласка, будь ласка.

Ми хочемо стати героями казки.»

Сьогодні в Бабусі Ягусі День Народження. Та ви вже знаєте, що родичів у неї немає. Ось і вирішила вона запросити гостей з казок. А вони у відповідь прислали листа з різними завданнями. Мовляв, розв'яже їх, порозгадує - будуть гості! Але ж не встигне вона, та й у школу бабця не ходила. Діти, а ви хочете допомогти бабусі? Згодні розв'язати математичні завдання? Добре.

 

III. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

  1. Усний рахунок.

Загадка

Вся руда, пухнастий хвіст,

Рідний дім для неї – ліс. (Білка)

Хочу швидше вже дізнатись

Чи навчилися малята

Числа точно рахувати.

Принесла для вас пакунок

В ньому є усний рахунок.

  • Всі хлопчики хай рахують від  0  до 10.
  • А дівчатка все це зроблять рівнозначно навпаки.
  • А тепер рахуйте разом від 3  до  8.
  • А тепер від  7  до  1.
  • Назвіть числа більші за  7  і менші за  10.
  • Більші за 1  і менші, ніж  6.
  • Менші за   8 і більші за  2.
  • Менші, ніж 10.

 

Поспіша завдання дати, ця лисичка хитрувата.

  1. Гра «Мовчанка».

В ручки віяла беремо

Гру «Мовчанка» розпочнемо.

Показати:

  • Найбільше одноцифрове число.
  • Наступне число за числом 9.
  • Попереднє до 6.
  • Яке число стоїть між числами 7 і  9.
  • Яке число більше  5  чи  7.
  • Яка сума чисел 4   і   6.

 

А тепер уже пора взятися і до пера

Цифри швидко записати

Чому навчились показати.

 

  1. Робота в зошиті

Записати в порядку зростання цифри від 1  до  10.

Записати в порядку спадання цифри від 10  до  1.

 

  1. Хвилинка каліграфії. Письмо цифри 7.

 

Білосніжка лісом йшла

Нам загадку принесла:

В неї є одна нога,

А сама як кочерга.

Цифра ця відома всім,

А як зветься вона… (сім)

 

а) Скласти розповідь про число 7.

Що ви знаєте про число і цифру 7 ?

Цифра  7 стане сьогодні нашою каліграфічною хвилинкою, і це неспроста.

Цифра 7 для нас магічна. Пригадайте, в яких казках зустрічається число 7? («Білосніжка і сім гномів», «Вовк і семеро козенят», «Казка про мертву царівну і сім богатирів»).

 

б) Повторення написання цифри 7.

Повторимо написання цифри 7.

Цифра  7 складається з трьох елементів: хвилястої лінії, великої і маленької палички. Починаємо писати хвилясту лінію трішки нижче середини верхньої сторони клітинки, доводимо її до верхнього правого кута клітинки, звідти не відриваючи руки, проводимо основну похилу палочку  до середини нижньої сторони клітинки. Маленька паличка повинна перетнути основну приблизно посередині. Вона повинна бути горизонтальною. А зараз напишемо цю цифру в повітрі.

Починаємо писати цю цифру у зошиті.

(Після того, як діти напишуть рядочок цифри 7, вибирають серед написаних цифр «красуню» і «попелюшку».)

А зараз відпочинемо,

зробимо зупинку,

і проведемо фізкультхвилинку.

 

 

  1. Фізкультхвилинка.

В казці весело й цікаво

Гномів семеро жило.

Вранці – рано за порядком

Шикувались на зарядку.

Тупотіли всі ногами,

І хитали всі руками,

Нахилялись вліво, вправо,

Та цього іще замало.

І стрибали, і кружляли,

Присідали й піднімались,

Головами всі хитали,

Й працювати починали.

 

6.   Повторення складу чисел 8 і 9.

Послухайте загадку і скажіть, від якого гостя це завдання

Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і незлий.

Вдень ховається. Вночі

Йде шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок.

Як він зветься? (Їжачок)

 

Так, це їжачок. Ми повинні допомогти йому зібрати яблучка в кошики. Зможемо це зробити, коли обчислимо приклади, які записані на кожному яблучку.

7.   Формування вміння додавати в межах 10.

Послухайте загадку і скажіть, від якого гостя це завдання?

Він із казки, він із пісні,

Зуби в нього, як залізні,

Капустину він гризе

Зветься звір на букву «Зе».

 

Зайчик пропонує попрацювати самостійно.

Будьте, діти, всі уважні, не спішіть,

Правильно усе лічіть.

а) Гра «Шифрувальник». Обчислити приклади і розгадати слово.

Зайчик просить розв’язати приклади і відповісти на запитання “В якій країні живуть гості?»

4+1=

к

6+3=

а

2+5=

з

3+2=

к

2+4=

о

8+1=

в

7+2=

а

Отже, всі гості живуть в Казковій країні. А ви, дітки, молодці, бо допомогли Бабусі Ягусі справитись і з цим складним завданням.

Послухайте загадку і скажіть, від якого гостя це завдання?

Я – бичок-третячок,

Смоляний в мене бочок.

Із соломи дід зробив,

Бік смолою засмолив. (Солом’яний бичок)

б) Гра «Доміно».

в) Віршовані задачки від Собачки.

1. Ой, у Лиски, Лиски

Гарний двір.

Та чотири доньки на вибір.

Ще й один синок

Скільки всіх діток? (4+1=5)

 

2. На яворі високім Телесик сидить.

Зграя гусей диких до нього летить.

Троє попереду

Та позаду шість.

Скільки в зграї їх,

Скоріш скажіть? (3+6=9)

 

3. Знають діти казочку

Про Червону Шапочку.

До бабусі вона йшла

Вісім пиріжків несла.

Раптом вовк ї зустрів

Пиріжків зо три з’їв.

Хто з вас, дітки, порахує

Скільки бабуся покуштує? (8-3=5)

 

8.   Вправи для оченяток.

Оченята роблять вправи

Вліво, вправо,

Вліво, вправо.

Потім вгору,

Потім вниз

Оченятами дивись.

 

  1. "Цікава геометрія"

Загадка.

Був старанний, працьовитий,

І пекти вмів, і варити.

Добрий, чемний був в житті,

Колосок знайшов в смітті. (Півник)

 

Наш Півник - Голосисте Горлечко дружить з геометрією. Тому й надіслав Ягусі загадки про геометричні фігури.

а) Загадки

  1. Ось вам загадка непроста:

   Не маю жодного кута!

   Фігура я геометрична,

Така кругленька, симпатична. (Коло)

 

  1. Чотири в мене сторони,

   Усі однакові вони.

Всі четверо кутів прямі, ім'я моє назвіть самі. (Квадрат)

 

  1. Три у мене сторони,

Міцно з'єднані вони.

А між ними три кути.

Хто я? Чи вгадаєш ти? (Трикутник)

 

  1. Прямих кути чотири маю,

Як мене називають? (Прямокутник)

б) Робота у парі. У парі працюємо, дружбу цінуємо.

 

А тепер уважно розгляньте геометричного півника і скажіть, з яких геометричних фігур він складається?

Скласти півника із геометричних фігур.

IV. Підсумок уроку.

        Ми виконали всі завдання гостей, і нарешті Баба Яга зможе відсвяткувати свій ювілей. А хочете побачити, чим закінчується наша казка?

Тоді закрийте очі і тричі повторіть заклинання:

"Будь ласка, будь ласка, будь ласка,

Ми хочемо побачити кінець своєї казки."

(Виставляю малюнки казкових героїв і вивішую малюнок торта).

От і закінчилася  наша  казка.

Були  ви  усі:  «Молодці!»

За  те,  що  ви всі  міркували,

Слухали  й відповідали, –

Бабуся  Ягуся  дарує  нам  кошик,

А в  ньому  грушки  лежать,

наче  сонечка  блищать.

Пригощайтесь  залюбки,

мої  любі  малюки

(Діти  пригощаються  грушками).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Відкриті уроки | Додав: olga_malyshko (07.04.2015)
Переглядів: 1124 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Сьогодні
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Котра година?
Пошук
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook

  • Copyright MyCorp © 2024
    Конструктор сайтів - uCoz